O projekcie PDF Drukuj Email

Uczniowie Gimnazjum Publicznego im. Jana Pawła II, w tym i przyszłym roku szkolnym, będą realizować projekt "Comenius - uczenie się przez całe życie". Jest to międzynarodowy projekt w którym udział biorą: Polska, Turcja, Hiszpania, Węgry. Celem projektu jest głównie międzyszkolna wymiana uczniów, ale także poznanie kultur, zwyczajów i świąt innych krajów. Nasi uczniowie odwiedzą szkoły partnerskie, a każdy z wyjazdów będzie w całości sfinansowany ze środków Unii Europejskiej.

W trakcie trwania projektu gimnazjaliści będą realizować różne założenia projektu, tj. tworzenie wspólnego kalendarza świąt krajów partnerskich, prezentacje multimedialne o sobie i naszym kraju lub mieście, czy zorganizowanie wspólnego kiermaszu jedzenia. Wszystkie dokonania z udziałem naszych uczniów i młodzieży z zagranicy będzie można obejrzeć podczas wystaw szkolnych lub na stronie internetowej naszego gimnazjum.

Od 26 października do 30 października będziemy gościć w naszym gimnazjum wszystkie kraje partnerskie wraz z ich nauczycielami, dyrektorami i przedstawicielami uczniów.