eTwinning PDF Drukuj Email

eTwinning w gimnazjum

http://wmarzenaw.wix.com/etwinning-projects

 

Od grudnia 2014 uczniowie klasy pierwszej współpracują z rówieśnikami sześciu krajów Unii Europejskiej w ramach projektu eTwinning. ”Our Precious European Peer” jest pierwszym realizowanym projektem eTwinning w szkole, ale już nie jedynym.

 

Uczniowie Gimnazjum Publicznego im. Jana Pawła II od kilku miesięcy, posługując się językiem angielskim oraz TIK przedstawiają się, prezentuj swoją szkołę oraz rodzinną miejscowość, rozmawiają o upodobaniach kulinarnych,  hobby, sposobie ubierania, codziennych obowiązkach i poznają się, a owoce pracy umieszczają w wirtualnej przestrzeni.

 

Realizacja projektu rozpoczęła się od grudniowej rejestracji szkoły w programie oraz dołączenia do szkół z Włoch, Turcji, Litwy, Belgii, Rumunii i Norwegii. W styczniu powstały kilkuosobowe zespoły uczniowskie, które tworzą krótkie filmiki, prezentacje multimedialne, tablice, elektroniczne książeczki, korespondują na forum TwinSpace projektu oraz gromadzą i prezentują materiały w klasowym Kąciku Projektów eTwinning. Uczestnicy projektu nabierają pewności siebie, doskonalą umiejętności interpersonalne, poznają najnowsze technologie informatyczno-komunikacyjne i zaprzyjaźniają się, szlifując język angielski „przyjemnie i pożytecznie”.

 

Rozpoczęły się przygotowania do ostatniego etapu projektu – publikowania rezultatów współpracy z uczniami i nauczycielami z jedenastu europejskich szkół.  Cel projektu został osiągnięty, ponieważ wiemy, jak bardzo jesteśmy do siebie podobni.

zobacz zdjęcia

 

Marzena Wywrocka